Patarimai

Kaip išsirinkti rėmą?

Rėmo pasirinkimas – kūrybinis procesas, todėl nebijokite eksperimentuoti. Šiame straipsnyje mes pabandysime duoti keletą paprastų ir pačių bendriausių patarimų.

Pirmas ir pagrindinis – pasitikėkite savo skoniu ir intuicija...

Rėmas ne tik dekoruoja paveikslą, bet ir padeda susieti su jį supančia aplinka.

Rėmo stiliaus ir spalvos pasirinkimas – pagrindinis ir lemiamas kūrinio apipavidalinimo elementas. Šiuo metu labai madinga ir populiaru derinti nesuderinamus rėmo ir paveikslo stilius. Tai skonio reikalas. Remiantis tradiciniais rėminimo principais darbo ir bageto stilius turėtų sutapti, t.y., abstrakčiam paveikslui arba plakatui naudojamas šiuolaikinio stiliaus rėmas, o tradiciniam peizažui ar natiurmortui – klasikinis.

Rėmo plotis pasirenkamas pagal paprastą taisyklę: dideliems paveikslams platus bagetas, mažiems– siauras.
Platus rėmas suteikia solidumo, reikšmingumo, ypač, jeigu darbas kabinamas „garbingoje“ vietoje. Gana dažnai platus bagetas naudojamas kaip papildomas dekoro elementas apipavidalinant grafikos ir šiuolaikinės tapybos darbus. Nedideliam paveikslui skoningai parinktas platus bagetas atrodys prabangiai ir stilingai.

Ploni ir lengvi rėmai pabrėš darbų eleganciją, koncentruos dėmesį patys likdami šešėlyje. Toks rėminimo būdas dažnai naudojamas parodose, kai pirmiausia norima pristatyti kūrinį.

Rėmo spalvos parinkimas svarbi ir nelengva užduotis. Labai dažnai reikia ieškoti kompromiso, stengtis, kad rėmas tiktų ir paveikslui, ir interjerui...

Renkantis rėmo spalvą vyraujantis paveikslo tonas yra svarbesnis negu atskiros spalvos. Šviesūs bagetai – šviesiems paveikslams, tamsūs – tamsiems. Aišku, būna ir išimčių. Lengvi, ploni, tamsūs bagetai kartais puikiai tiks šviesiems darbams.

Auksiniai bagetai – universalūs. Daugybė aukso atspalvių tinka beveik
kiekvienam paveikslui.

Dauguma šiuolaikinių, ypač abstrakčiojo meno, pavyzdžių puikiai atrodo juoduose rėmuose. Paveikslai geriau atrodo, jeigu rėmo spalva skiriasi nuo sienos spalvos, o pasporto spalva – nuo rėmo spalvos. Plačiau apie pasportus čia.

Dėl skonio nesiginčijama, svarbiausia – nepraraskite saiko...

Teko matyti įrėmintus darbus, kurie atrodė, kaip vestuviniai tortai. Rėmas sudarytas iš dviejų ar net trijų skirtingų bagetų... Tai skonio reikalas. Mes už apgalvotą saiko jausmą. Taip, tam tikrais atvejais tokia kombinacija galima ir reikalinga. Dizaineriai, kurdami bagetą, pasirūpino, kad jis atrodytų išbaigtas, o sudėtinių bagetų mėgėjams kuria specialias kolekcijas, kur keli bagetai puikiai papildo vienas kitą. Tokių bagetų galite rasti ir mūsų kolekcijoje.

Gana dažnai tenka derinti bagetus prie jau esančių interjere rėmų. Kad nauji ir seni paveikslai derėtų tarpusavyje, nebūtina naudoti tą patį rėmą.

Pakanka pasirinkti panašaus stiliaus arba spalvos bagetą.

Ta pati taisyklė galioja ir bandant derinti rėmus bei baldus. Mes manome, kad bagetas neprivalo būti identiškas baldams. Rėmai galėtų derėti pagal stilių, formą ar spalvą... Dažnai taip atrodo efektingiau negu
visiškas sutapimas.

Pabaigoje dar kartą norime pabrėžti, kad rėminimas – kūrybinis procesas. Taigi visos taisyklės yra tik rekomendacinio pobūdžio.

remas
Rėminimo taisyklės

Pagrindinė taisyklė: rėmą renkame paveikslui, o ne interjerui ar sienų spalvai. Juk nekeisite rėmo kiekvieną kartą sumanę perkabinti paveikslą. Išimtis – mažos erdvės; čia ne tik rėmus ,bet ir paveikslus tenka rinktis pagal išankstinius matmenis.

Rėmas ir paveikslas turėtų ne konkuruoti tarpusavyje, o sukurti visumą, papildydami vienas kitą.

Darbams, atliktiems ant popieriaus, būtinas pasportas. Pasportas gali būti įvairiausių spalvų. Tamsūs sustiprina spalvų intensyvumą paveiksle ir, priklausomai nuo atspalvio, išskiria šiltus arba, atvirkščiai, šaltus tonus jo gamoje.

Platūs pasportai –madinga paveikslų apipavidalinimo tendencija.

Popieriniai darbai privalo būti po stiklu. Pavojų kelia ne tik dulkės bei purvas, bet ir šviesa.

Ultravioletinių spindulių veikiamas popierius gelsta, spalvos blunka. Ypatingos vertės darbams naudojamas spec. apsauginis stiklas neutralizuoja 97 proc. kenksmingų spindulių.

Plataus bageto rėmai būna labai dekoratyvūs. Jų spalvos, dekoras kartais būna perdėm efektingi ir gali užtemdyti savimi paveikslą, todėl renkantis tokius rėmus reikalingas saikas ir stiliaus pajautimas.

Naujas rėmas ne tik prikels Jūsų seną paveikslą naujam gyvenimui, bet ir padės pažvelgti į jį nauju žvilgsniu.

 

 

remas
Rėminimo patarimai

Rėmindami mažus paveikslus plačiu bagetu pasistenkite, kad bendras bageto plotas būtų didesnis už

paveikslo plotą.

Šiltų tonų paveikslai rėminami šiltų tonų, šaltų tonų paveikslai – šaltų tonų bagetais.

Bageto spalva turėtų būti puse tono tamsesnė arba šviesesnė už paveiksle dominuojančią spalvą, arba sutapti su nepagrindine paveikslo spalva.

Natūralus medis tinka visiems paveikslams.

Svarbu atsižvelgti į paveikslo stilių. Avangardistinė tapyba keistokai atrodys plačiame klasikiniame, gausiu ornamentu puoštame rėme ar senosios tapybos darbas, įrėmintas į siaurą aliuminį rėmelį.

 

 

reminimo_patarimai
Kaip išsirinkti pasportų

Pasporto paskirtis – sustiprinti atvaizdo vizualinį efektą.

Pasportas – tai specialiai sukuriama erdvė tarp darbo ir rėmo.

Paprastai pasportas pjaunamas iš specialaus kartono. Jis būna daugybės faktūrų, spalvų ir atspalvių. Gaminamas iš aukštos kokybės celiuliozės, 1,4-2 mm storio. Pjaunama 45 laipsnių kampu specialiomis staklėmis. Pas mus rasite virš 300 atspalvių ir faktūrų pasportų, pagamintų EU ir JAV.

Taip pat pasportas atlieka labai svarbią – apsauginę – funkciją, neleisdamas darbui liestis prie stiklo.Oro tarpas, esantis tarp stiklo ir atvaizdo, neleidžia kondensuotis drėgmei...

Pasporto dydis priklauso nuo mūsų norimo galutinio rezultato.

Yra kelios paprastos taisyklės, kurios kartais gali būti pažeistos.

Viršutinis ir šoniniai laukai daromi vienodo pločio, o apatinis truputį platesnis.

Pasportas turėtų būti arba platesnis už rėmą, arba siauresnis.

Platūs pasporto laukai suteikia paveikslui erdvės. Atvaizdams, kuriuose pavaizduotas judesys, irgi reikėtų platesnio pasporto.

Pasporto spalva gali kardinaliai pakeisti darbo nuotaiką, todėl rinktis reikėtų labai apgalvotai. Todėl daugumoje atvejų rėmo ir pasporto spalva turėtų skirtis, nors kartais panašios spalvos rėmai ir pasportas gali atrodyti puikiai.

Neutralių tonų (balto, kreminio) panaudojimas sukuria šviesų lauką aplink atvaizdą, papildomai neakcentuodamas.

Ryškių, sodrių spalvų pasportas ištirpsta vaizde, taip praplėsdamas jo erdvę. Jis sujungia rėmą ir vaizdą į visumą...

Sodrios spalvos naudojamos apipavidalinant šiuolaikinę grafiką, plakatus, vaikiškus piešinius.
Rinkdamiesi ryškių, kontrastingų spalvų pasportus stenkitės, kad jie „neužspaustų“ darbo.

Darant daugiasluoksnius pasportus dažnai naudojamas artimų tonų kartonas, suteikiantis erdvės ir gylio efektą.

Naudodami daugiasluoksnį pasportą, mes galime kurti specialius spalvinius efektus. Plona spalvota juosta gali atlikti įvairias funkcijas: sutelkti dėmesį į vaizdą, sujungti rėmą su darbu ir suteikti nepakartojamo šarmo.
Pasportas nereikalingas aliejiniams paveikslams ant drobės.

 

 

 
Laminavimas

Vokiečių firmos Biederman vakuuminis termopresas, kurį mes naudojame, užtikrina kokybišką darbą.

Laminavimas ir paklijavimas termopresu pasaulyje naudojamas jau ne vieną dešimtmetį.

Proceso metu naudojamos chemiškai neutralios medžiagos, nekenkiančios darbui ir aplinkai.

Laminuoti galima afišas, plakatus, nuotraukas, dėliones, žemėlapius, reprodukcijas...

Nerekomenduojame laminuoti senovinių ,turinčių meninę ir istorinę vertę dokumentų, nuotraukų, grafikos lakštų – laminavimo procesas negrįžtamas.

Jeigu Jus erzina stiklo blizgėjimas, reikalingas mažas darbo svoris arba yra didelė dūžio tikimybė – laminavimas – tai, ko Jums reikia.

Laminavimo plėvelės būna drobės faktūros, matinės, pusiau matinės...

Meninės laminavimo plėvelės ne tik apsaugo darbus nuo ultravioletinių spindulių bei atmosferos poveikio, bet ir suteikia įvairų dekoratyvinį efektą. Laminuotus darbus paprasta prižiūrėti – valome drėgnu skudurėliu.

Paklijavimas

Kad grafikos lakštai, fotografijos rėmuose atrodytų profesionaliai, nesibanguotų nuo savo svorio ir temperatūros svyravimų, juos rekomenduojame klijuoti visu plotu ant lygaus, tvirto pagrindo – kartono, putų kartono, MPP...

Klijavimas visu pagrindu padaro mažiau pastebimus darbo įplyšimus, suglamžymus...
Veidrodžiai interjere

Veidrodis – ypatingas namų dekoro elementas. Veidrodžiais mes galime visiškai transformuoti aplinkos geometriją: padidinti, sumažinti, pabrėžti arba „ištirpinti‘‘...

Dar nesenai veidrodis namuose atliko tik savo pirmykštę funkciją ir kabėjo koridoriuje, vonioje...

Dabar, stengdamiesi sukurti jaukų, stilingą ir nepakartojamą interjerą, dizaineriai visada prisimena veidrodį.

Bendrieji veidrodžių išdėstymo principai

  • Veidrodžio viršutinė briauna turėtų būti 170-180 cm nuo grindų, plotis – ne mažiau 50 cm.
  • Veidrodis, pakabintas prieš langą, užpildo šviesa pačius tamsiausius kambario kampelius.
  • Veidrodis, pakabintas tamsiame kampe, gali imituoti langą, visiškai pakeisdamas erdvę.
  • Norint vizualiai išplėsti erdvę, galima pakabinti du veidrodžius vienas prieš kitą ant priešpriešinių sienų, apšviečiant juos iš viršaus ir apačios.
  • Išdėstykite veidrodžius taip, kad juose atsispindėtų įdomūs daiktai, vazos su gėlėmis...
  • Nekabinkite veidrodžio šalia paveikslo.
  • Ir svarbiausia! Pati reikšmingiausia veidrodžio detalė, kuri padaro jį namų puošmena – rėmas.

Mūsų dirbtuvės siūlo platų rėmų veidrodžiams pasirinkimą…

 

 

veidrodis